Co kupić dziecku do szkoły?

Przed każdym rodzicem mającym dziecko w wieku szkolnym staje zadanie skompletowania wyprawki. Do kupienia są różne przybory szkolne, których dziecko będzie potrzebować przez kolejne kilkanaście miesięcy. Najczęściej szkoła ogłasza, w co dokładnie należy wyposażyć dziecko, niektórzy nauczyciele rozdają nawet listy zawierające wszystkie niezbędne akcesoria. Czego w takim razie nie może zabraknąć w szkolnej wyprawce dla pierwszoklasisty?

Czego nie może zabraknąć w wyprawce do szkoły?

Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego ucznia jest to, aby dobrać mu odpowiedni plecak lub tornister. Wybór jest obecnie ogromny, przez co trudno zdecydować się na konkretny model. Na uwadze powinno się mieć przede wszystkim to, aby plecak szkolny był usztywniony, jak najlżejszy, dopasowany do wzrostu i sylwetki użytkownika, dobrze wyprofilowany. Zadbać należy o wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Godne polecenia są plecaki z dużym przegrodami, wieloma kieszonkami, szerokimi i miękkimi szelkami, wzbogacone o elementy odblaskowe. W plecaku nie może zabraknąć piórnika co najmniej dwukomorowego, najlepiej z gumkami na akcesoria, co ułatwia utrzymanie porządku i zmniejsza ryzyko ich zgubienia. Najwygodniej będzie kupić piórnik z pełnym wyposażeniem, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Dziecko potrzebować będzie też śniadaniówki, aby móc jeść w szkole pożywne posiłki przygotowane w domu. Zaleca się też zakup bidonu na napoje, aby uchronić dziecko przed odwodnieniem. W wyprawce powinien znaleźć się worek na buty, które są używane podczas lekcji WF. Służy też do noszenia stroju gimnastycznego. Potrzebne będą też zeszyty A5 szesnastokartkowe w kratkę i cienkie lnie. Kupić należy również biały blok techniczny i rysunkowy oraz blok z kolorowymi kartkami. Na liście przyborów szkolnych do kupienia nie może zabraknąć teczki z gumką, nożyczek z zaokrąglonymi końcami, farb plakatowych i akwarelowych, kubka na wodę i pędzelków, plasteliny, kleju, kredek świecowych i ołówkowych, pisaków, ołówków, linijki, temperówki, długopisu lub pióra, gumki do mazania. Przydadzą się również owijki i naklejki na zeszyty.