Dlaczego dzieci powinny grać w gry karciane?

Dlaczego dzieci powinny grać w gry karciane

Gry karciane są zwykle uważane za rozrywkę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Większość z nas wybiera talię kart, aby uniknąć nudy lub po prostu zabawiać gości w przytulny piątkowy wieczór. Mimo to ostatnie badania nad rodzicielstwem wykazały, że granie w gry karciane z dziećmi ma cały szereg korzyści edukacyjnych i emocjonalnych. Gry karciane mogą być tańszą i zdrowszą alternatywą dla gier wideo lub czegokolwiek, na co obecnie wybierają rodzice, gdy chcą zaoferować swoim dzieciom coś fajnego do zabawy. Innymi słowy, gry karciane mogą być postrzegane jako promotory zdrowej rywalizacji, a także skutecznej interakcji społecznej i mogą wywołać rozwój kilku umiejętności u dzieci.

Jakie są korzyści grania w karty przez dzieci?

Granie w gry karciane jest korzystne dla zręczności i koordynacji ręka-oko. Prosta czynność trzymania kart do gry w małych rączkach pomaga dzieciom rozwijać te dwie główne zdolności motoryczne. Zwinność można również rozwijać dzięki grom karcianym w zależności od stopnia złożoności gry. Jak zatem dokładnie wyglądają korzyści czerpane z tak przyjemnej zabawy?

Nabywanie umiejętności poznawczych

Umiejętności poznawcze wyzwalane przez granie w gry karciane z dziećmi są liczne: od zapamiętywania po dopasowywanie, rozpoznawanie liczb i wzorów oraz promowanie bardziej złożonych pojęć matematycznych w zależności od poziomu trudności. Rosnący poziom trudności sprawia, że dzieci w większym stopniu wykorzystują swój intelekt w dostarczaniu rozwiązań i znajdowaniu nowych sposobów na wygraną. Dlatego można śmiało powiedzieć, że gry karciane angażują również umiejętności związane z prawdopodobieństwem i statystyką. Jednak gra musi być ciągle zabawna, aby dziecko było na niej skupione. Zatem ktokolwiek towarzyszy maluchowi w tej czynności musi zachować radosną atmosferę. Zabawa jest fajna, więc nauka też może być. Jednak rzeczy mogą mieć również poważniejsze postrzeganie, gdy weźmie się pod uwagę ważną rolę grania w gry karciane w walce z pamięcią i zaburzeniami poznawczymi u pacjentów cierpiących na przykład na demencję.

Pozyskiwanie umiejętności radzenia sobie z emocjami

Osiągnięcie celu może być równie ważne jak nauka radzenia sobie ze stratą. Cierpliwości i fair-play można rozwijać lub uczyć od najmłodszych lat, a gry karciane są do tego niezwykle przydatnymi środkami. Wszystkie gry karciane wymagają komunikacji, więc dzieci muszą ze sobą rozmawiać, negocjować lub rozumieć zasady, zmieniać się i rzucać sobie wyzwania. Pomaganie przyjacielowi w trudnej sytuacji i bycie uczciwym graczem zespołowym może być również reprezentatywne dla emocjonalnych korzyści płynących z gier karcianych. Jak radzimy sobie z emocjonalnym niepokojem dziecka spowodowanym określonymi sytuacjami w grach karcianych? Odpowiedź została podana wcześniej. Zapewniając rozrywkę i pokazując dziecku, że zabawa powinna być zabawą bez względu na wszystko.

karty do gry dla dzieci

Ułatwienie podczas budowania relacji z drugą osobą

W dzisiejszym szybkim, napędzanym technologią świecie samotność jest coraz bardziej powszechnym doświadczeniem. W przypadku osób doświadczających depresji, lęków lub innych form choroby psychicznej samotność może być spotęgowana tendencją do izolowania się. Granie w grę może ułatwić ludziom przełamywanie lodów towarzyskich i motywować do spędzania czasu z innymi. Zabawa jest w rzeczywistości pierwszym sposobem, w jaki zaczynamy nawiązywać kontakty towarzyskie jako dzieci, i istnieje organiczny i spontaniczny element budowania relacji międzyludzkich poprzez gry. Gra w karty lub gra planszowa ułatwia płynną rozmowę, zachęca do pracy zespołowej i sprzyja duchowi przyjaznej rywalizacji.