Dlaczego każdy smyk powinien poznać „Dzieci z Bullerbyn”?

Mogłoby się wydawać, że współczesne dzieci niechętnie sięgają po książki. Nic bardziej mylnego! W dużej mierze to rodzic wpływa na zainteresowania swojej pociechy. Dość łatwo obudzić w smyku nowe pasje – czasami jednak należy się bardziej postarać. Pierwszym krokiem jest wybór wartościowej lektury. Z pewnością warto wziąć pod uwagę „Dzieci z Bullerbyn”! Jest to pozycja, która od lat nie traci na popularności. Jeśli zastanawiasz się dlaczego, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Rozsądne postępowanie

„Dzieci z Bullerbyn” to książka (sprawdź na tantis.pl), która nie narzuca w nachalny sposób poglądów autorki. Właśnie dlatego czytelnik nie czuje się pouczany. Przygody szóstki bohaterów są na tyle zróżnicowane, że nie ma tutaj miejsca nawet na chwilę nudy. Na przykładzie młodych przyjaciół można zrozumieć, jak ważne jest racjonalne podejmowania decyzji. Każdy błąd niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, a wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Troska o zwierzęta

Niejeden smyk marzy o własnym zwierzaku. Książka „Dzieci z Bullerbyn” obrazuje, jak wygląda troska o pupila. Nie jest to zabawka, którą w dowolnej chwili można odstawić w kąt. Bywa tak, że zwierze potrzebuje naszej opieki w najmniej spodziewanym momencie. Kochający właściciel zrezygnuje z zabawy i własnych przyjemności, jeśli zajdzie taka konieczność. Autorka w jasny i zrozumiały sposób tłumaczy, czym jest odpowiedzialność za żywą istotę. Oczywiście ponadczasowe prawdy zostały przemycone do ciekawych historyjek.

Powrót do przeszłości

Czasy się zmieniają – „Dzieci z Bullerbyn” to lektura, która została stworzona wiele lat temu. Ludzie nie mieli dostępu do nowoczesnej elektroniki, ani internetu. Życie wyglądało zupełnie inaczej, jednak nie oznacza to brak szczęścia i zadowolenia. Z omawianej książki smyk może dowiedzieć się m.in. jak dawniej spędzało się Boże Narodzenie. Niektóre zwyczaje nie przetrwały, a inne praktykowane są do dziś. Warto uwzględnić, że akcja książki toczy się w Szwecji.