Kalambury – świetna gra planszowa

Kalambury - świetna gra planszowa

Gry planszowe dla dzieci, to jedna z najlepszych form zabawy, które korzystnie wpływa na ogólny rozwój dziecka. Podczas wspólnej zabawy dziecko uczy się cierpliwości, staranności, precyzji, pobudza wyobraźnię, ćwiczy sensorykę i motorykę, przyswaja wiedze, która z pewnością ułatwi mu dorastanie, a przy tym oczywiście świetnie się bawi. Bardzo istotne jest, aby gry planszowe wybierać uwzględniając zainteresowania, wiek oraz umiejętności dziecka, by te nie znudziły się, oraz nie zniechęciły do dalszej zabawy. Jedną z gier planszowych, które cieszą się największym zainteresowaniem są kalambury.

Kalambury gra planszowa dla dzieci i dorosłych!

Kalambury są popularną gra planszową, po którą sięgają osoby w różnym wieku. Dzięki licznym zadaniom do wykonania oraz zagadką, kalambury nigdy się nie nudzą, dlatego można sięgnąć po nie w dowolnym momencie. Gra zespołowa poprawia relacja, umacnia więzi, umożliwia poznanie drugiej osoby, uczy i bawi, a w zależności od ilości osób, gra może potrwać nawet godzinę. Świetnie sprawdzi się w domu, na ogrodzie czy rodzinnych wakacjach, zwłaszcza w deszczowe, ponure dni.

O miejscu i czasie gry, można decydować samemu, co umożliwia zorganizowanie wyjątkowego czasu w gronie najbliższych, przyjaciół czy współpracowników.

Na czym polegają kalambury, oraz jak prawidłowo grać?

Kalambury gra planszowa od eduksiegarnia.pl, to popularna gra dla dzieci i dorosłych, która w zależności od przedziału wiekowego, ma dostosowany poziom trudności do uczestników. Głównym zadaniem podczas gry, jest odgadnięcie haseł. W tym celu należy dobrać się parami, lub utworzyć niewielkie grupy, a następnie odgadnąć hasło, które przedstawia druga osoba w parze. Aby nieco utrudnić zadanie, wylosowane hasło, może być przedstawione za pomocą rysunku, pokazywania lub używając wyłącznie określonych słów. Odgadnięcie hasła w określonym czasie, skutkuje przyznaniem punktu. Rozgrywkę wygrywa para lub grupa, która zbierze jak największą ilość punktów.

W zależności od tematu przewodniego gry, podczas gry, można skorzystać z licznych gadżetów oraz przedmiotów codziennego użytku. Szczególne znaczenie ma to w przypadku małych dzieci, które zaznajamiają się z otaczającym ich światem. Podczas zabawy, poznają nowe rzeczy, oraz utrwala sobie już nabyta wiedzę. a to wszystko w przyjemny, łatwy i przejrzysty dla nich sposób.

kalambury gra planszowa dla dzieci i dorosłych

Warianty gry – kalambury dla dzieci i dorosłych

W sprzedaży dostępne są różne warianty gry, które ułatwiają dopasowanie tematyki i poziomu trudności, do osób które uczestniczą we wspólnej zabawie. Dostępne są kalambury dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz wersje rodzinne. Mogą mieć różny temat przewodni, na przykład przyroda, filmy czy postacie z bajek, dlatego każdy z łatwością znajdzie odpowiednią grę dla siebie.

Kalambury gra planszowa przewidziana jest dla par lub grup, co ułatwia zdrową rywalizację nie tylko w gronie rodzinnym, ale i podczas przyjęcia, imprezy integracyjnej, w placówkach szkolnych i przedszkolnych oraz pikniku. Jest  poręczna, nie wymaga wielu przedmiotów, dlatego świetnie sprawdzi się w trakcie podróży czy podczas urlopu. Jakie jeszcze zalety posiada gra? Kalambury zwiększają pewność siebie, przełamując nieśmiałość. Ułatwiają nawiązywanie kontaktu z rówieśnikami, korzystnie wpływają na zdolności manualne i techniczne. Ułatwiają pracę mięśni całego ciała, dlatego często wykorzystywane są w terapiach zajęciowych. W zależności od kategorii uczą wielu przydatnych informacji. Pomagają przyswoić synonimy, zwiększają zasób słów a przy tym, bawią.