Kolorowanka logopedyczna – czy warto?

kolorowanka logopedyczna

Najlepsza zabawa to taka, która jest ciekawa, a jednocześnie pomaga rozwijać ważne umiejętności. Każdy rodzic powinien pamiętać, że to właśnie poprzez zabawę dzieci uczą się najchętniej i najefektywniej. Jeśli chodzi o doskonalenie mowy, doskonale sprawdzi się kolorowanka logopedyczna. Gdzie ją kupić? Dlaczego warto? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Kolorowanka logopedyczna – zabawa i nauka

Kolorowanki logopedyczne są bardzo popularne. Trudno się temu dziwić, artystyczna zabawa nie tylko bawi, ale także uczy i pomaga w rozwoju. Czy warto podarować swojemu dziecku taką wyjątkową kolorowankę? Oczywiście, że tak. Książeczki z rysunkami służą do:

 • Utrwalania wymowy głosek,
 • Ćwiczenia nazw kolorów i kształtów,
 • Ćwiczenia pamięci i koncentracji,
 • Zabawa kształtuje umiejętność tworzenia dłuższych form wypowiedzi.

Kolorowanka logopedyczna wypełniona jest różnymi ciekawymi rysunkami, a zadaniem dziecka jest opisanie tego, co widzi oraz pokolorowanie. Prostota często sprawdza się najlepiej i tak jest właśnie w tym przypadku. Twoja pociecha na pewno będzie zadowolona ze swoich postępów i osiągania nowych celów, co zmotywuje ją do działania i przekona, że nauka może być prawdziwą przyjemnością.

Po kolorowanki logopedyczne warto sięgnąć szczególnie wówczas, gdy dziecko ma problem z poprawną wymową głosek. Artystyczna zabawa sprawdzi się nie tylko w przypadku przedszkolaków, może być też świetną rozrywką dla starszych dzieci. Niezależnie od wieku dziecka, ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowej wymowy. Należy zrezygnować z popularnych zdrobnień, ich używanie może bowiem doprowadzić do tego, że dziecko będzie powtarzało po rodzicach wraz z usłyszanymi błędami. Znaczenie mają także ćwiczenia buzi. Gimnastyka może być także doskonałą zabawą, wystarczy jedynie popuścić wodze wyobraźni.

Zalety kolorowania

Kolorowanie to świetna zabawa, którą lubią dzieci w różnym wieku. Artystyczna aktywność pozwala poczuć się swobodnie. Kolorowanka logopedyczna (dostępna tutaj) służy nie tylko do rozwoju mowy. Kolorowanie:

 • Pobudza kreatywność, rozwija wyobraźnię,
 • Wpływa korzystnie na motorykę,
 • Pobudza obie półkule mózgowe do pracy,
 • Redukuje lęk,
 • Pomaga się odstresować i zrelaksować,
 • Jest doskonałym wstępem do nauki pisania,
 • Kolorowanie to dobry sposób na wyrażenie różnych emocji.

Aktywności artystyczne są bardzo ważne, każde dziecko powinno mieć możliwość takiej zabawy. Kolorowanie wpływa nie tylko na rozwój, ale też na samopoczucie małego człowieka. Warto także pamiętać, że wspólna zabawa wpływa korzystnie na rodzinne więzi. Kolorowanie to jedna z tych czynności, które rodzic może wykonywać wspólnie z dzieckiem i również dobrze się bawić, a także nieco odprężyć po ciężkim dniu.

Gdzie kupić dobrą kolorowankę logopedyczną?

Kolorowanki zwykłe i logopedyczne warto kupić przez internet. Oferta jest bowiem tak szeroka, że dla każdego małego artysty znajdzie się odpowiednia książeczka z rysunkami. Dużą zaletą zakupów online jest to, że można zrobić je w dogodnej dla siebie chwili, a także uniknąć czekania w kolejce. Śmiało, można powiedzieć, że zakupy przez internet to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce oszczędzić czas oraz energię. Jeśli chcesz skorzystać z tej formy, pamiętaj, aby decydować się na odwiedzenie zaufanych witryn. Bardzo dobrym krokiem jest także sprawdzanie certyfikatów przeglądanych stron.

Poza kolorowankami warto kupić także książki do domowej kolekcji. Regularne czytanie również wpływa korzystnie na rozwój mowy dziecka, a wspólna lektura to dobry sposób na miłe spędzenie czasu razem.