Zdanie egzaminu FCE

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się kurs FCE. Jest on uznawany na całym świecie i potwierdza umiejętności językowe studenta. Skrót FCE oznacza First Certificate in English. Żeby uzyskać ten dyplom trzeba ukończyć egzamin First B2 z wynikiem pozytywnym.

Organizacja egzaminu

Kurs FCE w Edoo

Organizacją odpowiedzialną za przygotowanie tego egzaminu jest Cambridge Assessment English. Należy mieć na uwadze, że egzamin nie należy do najtrudniejszych i przeciętny uczeń liceum nie powinien mieć większych problemów ze zdaniem tego egzaminu. Oczywiście trzeba się odpowiednio przygotować. Można to robić we własnym zakresie, korzystać z pomocy szkół językowych lub prywatnych korepetycji. Niezwykle dużą popularnością cieszą się także internetowe kursy języka angielskiego, które można dopasować do swojego obecnego poziomu. Zdanie egzaminu oznacza, że student zna język angielski w stopniu średnio-zaawansowanym.

Pozytywne zaliczenie egzaminu

Trzeba jednak pamiętać, że uczyć się należy całe życie, ponieważ wszystkiego można zapomnieć. Koszt takiego kursu nie jest niski, ponieważ jego cena to aż 629 zł. Warto mieć na uwadze, że certyfikat ma dożywotnią wartość, dlatego wystarczy raz go zdać i nie trzeba tego nigdy więcej powtarzać. Język angielski jest obecnie powszechny w użyciu i na całym świecie ludzie się nim posługują. Osoby, które planują zmienić swoją pracę powinny starać się zwiększać swoje kwalifikacje. Po zdaniu egzaminu FCE można się starać o certyfikat CAE. Jest to jednak poziom wyżej, dlatego potrzeba trochę czasu, żeby się do niego przygotować. Warto się na tym skupić i rzetelnie zdobyć wiedzę, żeby zdanie egzaminu było tylko formalnością. Bardziej zdalne osoby mogą się nawet uczyć same, ponieważ samodzielna nauka także przynosi dobre rezultaty. Najważniejsze jednak, żeby była systematyczna, bo w innym wypadku nie będzie żadnych efektów.