Gry dla dzieci i ich wiek

gry edukacyjne

W ciągu minionych lat dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju gry edukacyjne dla dzieci. Ich rodzice używają ich, aby pomóc dzieciom w nauce i rozwoju podczas zabawy. Dla wszystkich dzieci w każdym wieku znajdzie się odpowiednia opcja.

Od 0 do 1 roku życia.

W tym wieku dziecko przyswaja informacje głównie ze słuchu. Idealnymi zabawkami na tym etapie życia są wszelkiego rodzaju grzechotki, dzwoneczki i dzwonki, które zawiesza się nad łóżeczkiem. Nie są one drogie. Kolorowe, rozwijające się maty z zawieszonymi nad nimi zabawkami również będą ulubioną zabawą dziecka.

Wiek od 1 do 3 lat

Niemowlęta odkrywają świat poprzez identyfikowanie i rozróżnianie przedmiotów o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. W tym wieku dzieci uczą się kreatywności – rzeźbienia i rysowania – dlatego potrzebują odpowiednich zestawów plasteliny i farb. Do gier, najbardziej odpowiednie są różne kostki, lalki, ubranka itp.

Wiek od 3 do 5 lat

W tym wieku zabawki są bardziej złożone. Do rozwoju dziecięcej kreatywności doskonale nadają się specjalne drewniane zestawy konstrukcyjne. Ponadto, dzieci w tym wieku zaczynają rozumieć grę według zasad, w tym celu należy kupić edukacyjne bingo, domino z wizerunkami roślin, zwierząt lub przedmiotów gospodarstwa domowego. Dynamiczne gry planszowe, takie jak hokej czy piłka nożna, również pomogą dzieciom dobrze się bawić. Logiczne myślenie rozwijają łamigłówki i układanki.

Ponadto, dla dziecka w tym wieku, bardzo ważne jest, aby grać w proste gry fabularne z lalkami, lalki, małe pluszowe zwierzęta. Specjalne zestawy do zabawy takie jak „Moja pierwsza kuchnia” czy „Mały stolarz” również przypadną dziecku do gustu.

Od pięciu do ośmiu lat

Twoje dziecko jest coraz starsze i potrzebuje Waszej wspólnej zabawy. Nie myśl, że okruch już urósł, że trzeba przygotować się do szkoły, a nie spędzać czas na różnych zabawek. Wręcz przeciwnie, podczas zabawy dzieci lepiej się relaksują, rozpraszają i bawią, dzięki czemu są lepiej przygotowane do trudnych programów szkolnych. Zaproponuj swojemu dziecku planszowe gry logiczne lub patyczki do liczenia, pudełka z puzzlami.

Nowatorskie i pouczające ćwiczenia z matematyki i czytania przygotują je do szkoły, a pomocne pomoce wizualne w przystępny sposób wprowadzą je w świat liczb i liter.

Od dziewięciu lat wzwyż

Kreatywne dzieci są zainteresowane gotowymi zestawami do pracy z koralikami, kolorowym piaskiem, gipsem, malowankami itp. Takie zabawy mogą wymagać pomocy osób dorosłych.

Zalecane są gry logiczne. Zestawy do eksperymentów (np. chemia, fizyka, biologia) są odpowiednie dla zaawansowanych dzieci.

Przykład gry edukacyjnej

Kilka tygodni po urodzeniu dziecko zaczyna reagować na otaczający je świat, a rodzice myślą o zakupie pierwszych zabawek. Naprawdę chcemy, aby te zabawki były nie tylko interesujące, ale również użyteczne. Jedną z takich przydatnych zabawek jest Magiczna Mata, która zachęca dziecko do dokonania pierwszego odkrycia. Jednak idąc do sklepu, nie każdy rodzic od razu zrozumie różnorodność mat do zabawy, które są w sprzedaży.

Mata do zabawy to kolorowa mata wykonana z twardego materiału, często z ocieplaną warstwą wewnętrzną dla raczkującego dziecka, leżącego na plecach lub brzuszku. Maty rozwojowe mogą być proste, tzn. małe, z prostym wzorem lub bez. A także całe centrum rozrywki – z wiszącymi zabawkami, łukami, panelami muzycznymi i zabawowymi, dodatkowymi elementami rozwojowymi. Niemowlęta uwielbiają bawić się na tych matach, mogą być od nich uzależnione przez długi czas. Należy zauważyć, że mata do zabawy może być również używana na łóżku, kanapie lub podłodze. Gry edukacyjne są do kupienia pod tym linkiem.